Po několika letech jsme putovali opět po naší vlasti

18. – 25. července 2021

Tak jako každý rok, ti dostatečně staří a drsní z nás si k dvoutýdennímu táboru každý červenec přidávají i týden (někdy i více) putování s batohem, většinou po horách. Minulý rok to například byly Alpy v Rakousku, letos jsme se skauty vydali na puťák do Rychlebských hor. Až na malé komplikace v dopravě, kdy kamion srazil viadukt, proběhla cesta v pořádku a my se přemístili z Javorníku do nedalekého kempu. První den jsme šli na výlet bez krosen. Byl to pohodový začátek. To jsme ale ještě nevěděli, co nás čeká v dalších dnech

Následující ráno jsme v Javorníku nakoupili potraviny na celý týden a vydali vzhůru na cestu. Šli jsme po polské straně hor. Za celý týden jsme prošli Kowadło, Borůvkový vrch, Borůvkovou horu a Smrk (ze kterého byl výhled opravdu jen na smrky), Špičák, Paprsek ..a další vrcholy (a nížiny).

Spali jsme tam, kde se dalo, většinou v lese, nebo jsme si stany postavili na louce. Jednoho dne jsme dokonce narazili na tábořiště Brněnských skautů, kteří nám poskytli možnost přespání. Společně jsme s nimi večer u ohně hráli na ukulele a kytary a ráno se vydali za naším cílem: Králickým Sněžníkem. Počasí nám přálo a výšlap na Sněžník byl přímo pohádkový.

Unavení a hladoví jsme sestoupili do údolí a začali shánět večeři. Sobota večer- všude zavřeno. Nakonec se nám ale povedlo přemluvit jednu paní prodavačku a koupit těstoviny na večeři. Byla to ta nejlepší Večeře!!

Ráno vlakem do Prahy

A teď už jen vzpomínat na úžasné zážitky z puťáku po Rychlebských horách.

Bára

Po několika letech jsme putovali opět po naší vlasti