Tábor Starší – 2023

Letošní tábor pro Skauty Skautky a Starší světlušky se bude konat 1. – 15. 7. 2023. Na, pro nás, nové louce, která se nachází nedaleko louky tábora mladších. Umístění můžete vidět na mapě zde

Přihlašování a Platby

Přihlašování je již ukončeno! Na všechny se netrpělivě těšíme. Platby je stále možné zasílat dle instrukcí na konci článku.

Stavba tábora

Letos nás čeká obzvláště náročná stavba, proto prosíme o co největší pomoc.
Více informací v samostatném článku: https://tysan.skauting.cz/stavba-taboru/

Seznam vybavení na tábor zůstává stejný jako každý rok a můžete jej najít ZDE

Letošní specialita: Jelikož se na táboře potýkáme s nedostatkem postelí chtěli bychom tento problém začít řešit. Proto bychom si přáli aby každý účastník dorazil buď s

• hotovou  proutěnou postelí
  • nebo se 100 rovnými lískovými pruty o průměru ~1cm a délce cca 90cm

Možná jsou i alternativní řešení jako například

•  "Plotová" rohož z vrby nebo bambusu. Nemám s tímhle řešením zkušenosti, ale věřím že může fungovat.
  • Jiná řešení, která mě nenapadají, s těmi se na mě prosím obraťe pro konzultaci, děkuji.

Nakonec jen musím zdůraznit, že ač bych si moc přál aby každý měl na tábor svou postel nebo alespoň materiál naní, tak na zemi nikoho spát nenecháme 🙂

Příjezd

Doprava na tábor bude probíhat klasicky vlastními auty. Čas příjezdu účastníků do Podolí je stanoven na 13-14h.

Nově se naše tábořiště nachází na druhé straně údolí. Parkování je z druhé strany bohužel velmi omezené, pro konkrétní místo kde parkovat ještě řešíme a zavčasu upřesníme.

Důležité dokumenty: Tyto dokumenty přivezte na tábor, budeme je po Vás vyžadovat při příjezdu (opravdu to bez nich není možné).

Závěrečný oheň a odjezd

Konec tábora je až v sobotu 15. 7. 2023, cca kolem 10h.

V pátek 14. 7. bychom všechny rádi pozvali na závěrečný večerní oheň a přespání ve vlastní hamace, pod stanem nebo pod širákem. Pokud rádi hrajete na nějaký hudební nástroj a budete mít chuť ho vzít s sebou, určitě bude příležitost si zahrát :). V sobotu ráno pak po sobě tábořiště douklidíme a připravíme pro další tábor.

Kontakt na tábor a jeho vedení

Skautský Tábor Týnec nad Sázavou

Vojkov – Podolí