Stavba Táborů

Letošní stavba pro nás bude po dlouhé době opět velkou výzvou. Stavíme totiž dva tábory a každý z nich se nachází na jiné louce.

Proto žádáme o pomoc všechny volné ruce.

Stavba proběhne o víkendu 23. - 25.6 -  hlavně v Neděli 25. 6.
Konkretní plánovaný harmonogram je možné najít níž.

Na tábořiště je možné přijet už v Sobotu a přespat do Neděle, a začít pracovat se svítáním :).
V neděli stavbu pak zahájíme odhadem v 9:00 ráno. Naplánujte tedy svůj příjezd ideálně před devátou.

Stavební harmonogram

Pátek 23. 6.

• V 19:00 budeme připravovat tyče a kadibudky na odvoz v Těptíně
  • Pomoc je samozřejmě vítaná, kdo má čas a chuť nechť se obráti na Jirku

Sobota 24.6.

• I v Sobotu je pomoc určitě vítaná, v případě že můžete pomoci s nakládáním/vykládáním dejte vědět Jirkovi, a já Vás budu směrovat na místa kde je pomoc nejvíce potřeba a zároveň budu informovat o průběhu abyjste někde zbytečně nečekali. Zmíněné časy jsou pouze orientační.
  • V 8:00 budeme nakládat tyče a kadibudky v Těptíně
  • V 8:00 budeme zároveň nakládat vybavení u Kamenické klubovny
  • Kolem 10:00 - 12:00 předpokládáme příjezd na tábořiště a skládání všeho materiálu. Mapa ZDE
  • Odpoledne nás pak čeká:
    • Oprava mostku pro příjezd na tábořiště a tvorba dvou nových lávek pro pohyb mezi tábory
    • Stavba hangárů pro uskladnění materiálu.
    • Stěhování materiálu na jednotlivá tábořiště
    • Cokoli z plánu na neděli na co bude síla
  • Večer si pak uděláme oheň a kdo bude chtít s námi na tábořišti přespat. Je samozřejmě možné i dorazit až večer abychom pak mohli v plné síle začít v Neděli co nejdříve.

Neděle 25. 6.

• V neděli je pomoc naprosto nezbytná!
  • V 9:00 začneme stavět na obou tábořištích. Mapa ZDE
  • Čeká nás
    • Stavba týpí
    • Stavba kuchyní
    • Stavba kamen
    • Stavba vodovodu a umývárek
    • Hloubení latríny a umístění kadibudek
    • Hloubení odpadové jámy
    • Sekání trávy
    • Oprava rámů na postel
    • Umístění a vztyčení stožárů

Vybavení / nářadí

Ač jsou naše bedny nabité lecčím, určitě nebude na škodu pokud s sebou na stabvu přivezete nářadí navíc. Nejčastěji se hodí například: krumpáč, lopata, palice, kladivo, kosa atp.

Důležité je si vybavení nějakým unikátním způsobem označit aby se nepopletlo s vybavením ostatních.

Děkuji a těším se na naší spolupráci

Jirka:
✉ jirka.oktabec@skaut.cz