Tábor 2023 – Mladší

Zdravím všechny naše členy a jejich rodiče,

termín letošního tábora je 1. – 15. 7. 2023.

Čeká nás tedy tradičně čtrnáctidenní tábor na louce kousek od Vojkova u Sedlčan. Koncept táborů bude podobný jako loni, protože se skvěle osvědčil. Na loukách kousek od sebe budeme mít dva tábory pro mladší i starší skauty.

Tábor mladších je určen pro Lasičky, Berušky, Opice (část), Lišáky a Sviště.

Tímto znovu umožníme jet na tábor všem, kdo o to budou mít zájem, a zároveň budou mít čas jet na celých 14 dní, což je podmínka účasti.

V případě účasti předškoláčků Váš však žádáme o předchozí domluvu s vedoucím družinky, zda je to vhodné či nikoliv. Vzhledem k programu a aktivitám, které budou pro děti připraveny to plošně neporučujeme, ze zkušeností víme, že to není úplně vhodné. Děkujeme za pochopení.

Stavba tábora

Letos nás čeká obzvláště náročná stavba, proto prosíme o co největší pomoc.
Stavba se bude konat tentokrát v sobotu a neděli 24. – 25. 6.
Více informací v samostatném článku: https://tysan.skauting.cz/stavba-taboru/

Přihlašování na tábor mladších

Na tábor se prosím přihlašujte co nejdříve a také prověďte platbu.

Letos jsme bohužel nuceni cenu tábora opět lehce zvýšit, a to nejen kvůli všudypřítomnému růstu cen, ale také kvůli komplikovanému dovozu vody pro náš stále se zvětšující tábor.

Vyplnění přihlášek

Z organizačních důvodů Vás žádáme o vyplněné přihlášek nejpozději k 10.6., platba do 15.6.

Přihláška bude letos prvně elektronická, vyhneme se tím velkému tisku… 🙂

• Přihlášku vyplňte v odkaze, který Vám došel na e-mail
  • Zaplacení tábora proveďte dle těchto informací (též máte základní údaje v mailu)

Účastníci

Cena: 3700,- Kč
Bankovní účet: 2600217747/2010
Variabilní symbol účastníci: 32302
Splatnost: 15. 6. 2023
Poznámka pro příjemce: JMÉNO UČASTNÍKA

Vedoucí

Cena: 500,- Kč
Bankovní účet: 2600217747/2010
Variabilní symbol účastníci: 32302
Splatnost: 15. 6. 2023
Poznámka pro příjemce: JMÉNO UČASTNÍKA

Co s sebou naleznete zde, navíc zabalte toto:

• Bílou látku či prostěradlo; minimálně o rozměru 1x1m
  • Jehlu; nejlépe celou KPZ

Tip pro rodiče, ešus (všechny časti), příbory a hrneček podepište dětem lakem na nehty… Fixy, samolepky, aj. moc dlouho nevydrží a již v průběhu prvního týdne řešíme čí co je… 🙂

Příjezd na tábor: 1. 7. 2023

Doprava na tábor bude probíhat klasicky vlastními auty. Čas příjezdu účastníků do Podolí je stanoven na 13-14h.

Domácí pro nás opět zpřístupní kraj louky u jejich stavení, který budeme moci použít jako Parkoviště (zde). Poprosím všechny, v zájmu zachování dobrých vztahů opravdu dále nejezdili. Z parkoviště je pak třeba dojít na místo Tábořiště (zde), kde už budeme netrpělivě čekat a nasměrujeme všechny do jejich nových domovů. U dubu, kousek od stožáru na Vás budou čekat já (Kačka) a vedoucí, převezmu si všechny důležité dokumenty a léky (je-li třeba) a vedoucí děti ubytují.

Důležité dokumenty: Tyto dokumenty přivezte na tábor, budeme je po Vás vyžadovat při příjezdu (opravdu to bez nich není možné).

Závěrečný oheň a odjezd

Konec tábora je až v sobotu 15. 7. 2023, cca kolem 10h.

V pátek 14. 7. bychom všechny rádi pozvali na závěrečný večerní oheň a přespání ve vlastní hamace, pod stanem nebo pod širákem. Pokud rádi hrajete na nějaký hudební nástroj a budete mít chuť ho vzít s sebou, určitě bude příležitost si zahrát :). V sobotu ráno pak po sobě tábořiště douklidíme a připravíme pro další tábor. Poslední prosba, veškeré možné abnormality týkající se příjezdu či odjezdu řešte prosím se mnou (Kačkou), nikoliv vedoucími jednotlivých družinek… 🙂

Volání na Tábor

Jak jistě víte nedoporučujeme dětem vozit na tábor elektroniku, tedy ani mobilní telefony. Na druhou stranu chápeme, že ne všechno je dnes možné vyřešit dopisem, proto nabízíme možnost volat na telefonní čísla vedoucích jednotlivých družin či vedoucí tábora. Nemáme telefony nonstop u sebe, ale pokud najdeme zmeškaný hovor určitě se ozveme zpět. To samé platí i z druhé strany pro děti, nedělá nám problém nechat je zavolat, např. na číslo uvedené v přihlášce.

Adresa tábora

Na tábor je samozřejmě možné poslat pohled nebo dopis, jsme domluveni s místní poštou, že je pro nás schraňuje a my si je pravidelně vyzvedáváme.

Adresa:
Skautský Tábor Týnec nad Sázavou
jméno účastníka
Vojkov – Podolí
Vrchotovy Janovice
257 53

Letos zavádíme zákaz balíčků, k tomuto kroku přistupujeme z následujících důvodů.

Děti mají stravu 5x denně, hlady tedy netrpí a po nacpání se sladkostmi je jim často akorát špatně… Dále kvůli časté stravě sladkosti zbývají a děti je nechávají po týpí, což do nich láká nechtěné návštěvníky jako mravence, myši a jiné potvůrky… Poslední a neméně problematická je psychologická otázka, ne každému balíček dorazí a pak jedeme kolečko stýskání… ☹

Neposílejte tedy dětem žádné balíčky se sladkostmi apod., nebudeme je na poště přebírat.

Samozřejmě je možná výjimka, v případě zaslání důležitých věcí (zapomenuté léky, oblečení, atd), a to po předchozí domluvě.

Děkujeme a těšíme se na Vás!!!

Kačka Svobodová – Vedoucí tábora