Zářiová putovní výprava

Vážení rodiče, bratři a sestry,

na prodloužený zářiový výkend plánujeme výpravu pro naše mladší a straší skauty – Mravence a Bulldoky.

Jelikož ne všichni měli možnost jet na letošní puťák a putování krajinou je krásné, chceme využít příslib babího léta a uspořádat 2-denní putovní výpravu.

• Vyrážet budeme v nedělí 27. 9. ráno z Týnce v 8:00 a vrátíme se v pondělí (svátek) 16:24 opět do Týnce
  • Přespávat budeme společně v několika větších stanech
  • Potraviny si poneseme s sebou a vařit budeme společně na ohni/vařičích v kotlících
  • Hlavní náplní výpravy bude pochodování, stanování, vaření na ohni (koupání podle počasí) a obecně pobyt v přírodě
  • Plánujeme jít denně příměřenou vzdálenost (12-15 km podle trasy) po turistických stezkách
  • Příspěvek na výpravu je 100 Kč (vybereme při srazu v neděli ráno)

Potřebné vybavení: spacák, karimatka, ešus (stačí pouze vnější, s víčkem) + příbor, plášťenka, baterka (nejlépe čelovka), zavírací nůž, oblečení na pobyt venku na 2 dny (podle počasí), oblečení na spaní, boty vhodné na delší chození, zapisník a tužka, rouška, průkaz totožnosti (pro zletilé), kapesné na útratu (dobrovolné), zubni kartáček (ostatni veci na hygienu včetne zubni pasty vezmeme spolecne), lahev na vodu (1.5l), osobní léky (pokud je třeba).

Vlastní jídlo není třeba, počítáme se společným stravováním od začátku (nedělní oběd).

Vše je třeba sbalit do jednoho batohu, který se dobře ponese (nést batoh a k tomu spacák v igelitové tašce není možné).

Při balení by mělo zůstat trochu místa i pro společné věci (potraviny), které spolu poneseme – to platí hlavně pro starší účastníky. V rámci spravedlivé dělby také počítáme s tím, že alespoň symbolickou část potravin (pytlíček rýže atp.) ponese každý z účastníků.

Dejte nám prosím vědět svou účast!

Mára (Rimmer), Kuba, Vojta&Vojta