Velikonoční hra 2023

VÝSLEDKY

Lovu vajíček okolo Týnce se 10. dubna 2023 zúčastnilo mnoho týmů (okolo 20).

Z těch, kteří získali body (tedy byli dostatečně rychlí a alespoň jedno hnízdo našli mezi prvními 5ti) se nejrychlejší hledači umístili takto:

1 sušenky 44
2 Míčkovi 31
3 Schwarzovi 24
4 Jeřábkovi 21
5 Zikmundíci 18
6 Holasovi 17
7 Pavliščovi 16
8 Běhálci 14
9 Rozárka + Maty 13
10 Adélka Šlenhobrová 2

Gratuluji úspěšným hledačům i těm, kteří si v krásném počasí rozhodli zpestřit den procházkou.

Děkuji všem, kteří hnízdečka připravili a hru tak umožnili.

Přeji dobré chutnání nad vaječným salátem a těším se opět na přesrok.

Mára

____________________________________________________________________________________

Hra pro kluky, holky, dospělé i děti.  Závod i dopolední procházka na velikonoční pondělí

Po roce máme opět Velikonoce a chceme Vás opět pozvat na naši hru hledání kraslic v přírodě.

Skauti našeho oddílu a spříznění kamarádi ukryjí v Týnci a nejbližším okolí velikonoční vajíčka. Pojďte je s námi hledat a vyměňovat kraslice za kraslici. Procvičíte pohyb v terénu i orientaci v mapě. Bude to úplně pro každého.

Lov probíhá na velikonoční pondělí 10. dubna. Účastnit se mohou jednotlivci i skupiny, rodinné klany

1. Připravte si  5 malovaných vajíček.
  2. MAPA skrýší s vajíčky (proklik) - budou na místě do 17:00

3. V 13:00 bude zde na webu zveřejněn odkaz na Mapy.cz s umístěním všech vajíček na území Týnce - tím je odstartována etapa 2.

Když dorazíte  k vajíčkům

1. zapište se na zapisovací papír (jako jednotlivec nebo tým)
  2. vyměňte jedno "místní" vajíčko za jedno z vašich
  3. pokud bude na místě pomlázka, můžou se s ní holky dobrovolně samy vyšlehat 🙂

Končíme v 17:00

Po závodě

Autoři (účastníci etapy 1)

1. Navštíví svoje místo, posbírají vajíčka, zápisy
  2. Zápisy mi pošlou emailem na skupa.marek@skaut.cz

Vyhodnocení

Prvních 5 pozic na zápise každého hnízda bude ohodnoceno sestupně 6, 5, 4, 3 a 2 body. Všechna další místa budou oceněna jedním bodem.

Bude započteno 5 nejlepších (nejrychlejších) nálezů, můžete jich samozřejmě ale obejít víc. Na základě součtu bodů bude stanoven nejúspěšnější koledník.

Připomínáme

•  Nejde o lov ale o výměnu - vajíčko za vajíčko 🙂
  • Vajíčka by měla bát vařená - víc vydrží. A samozřejmě malovaná.

Etapa 1 - nepovinná, předzávodní

1. Najděte si jedno místo, které se vám líbí na území Týnce. Mělo by být poněkud skryté , aby je neviděli náhodní kolemjdoucí a vajíčka nevybrali. Mělo by být v tomto prostoru
  2. Na Mapy.CZ získejte GPS souřadnice Vašeho míst - např. takto:
  3. Připravte si
    1. 3 malovaná/zdobená vajíčka do začátku
    2. pokud umíte, uplést pomlázku
    3. Zapisovací papír tisk ZDE, tužku
  4.  v pondělí dopoledne (10.4.) ráno do 12:00
    1.  umístíte vajíčka, zapisovací papír a tužku do misky na Vaše zvolené místo
    2.  pokud jste udělali pomlázku, zapíchnete ji vedle.
    3. výzdobu můžete přidat podle vlastního uvážení