Velikonoční hra 2022

Hra pro kluky, holky, dospělé i děti.  Pro někoho závod, pro někoho procházka. Hlavní  část proběhne v pondělí 18.04.2022 od 14.00 do 16.30 , viz etapa II

Tady uz je odkaz na mapu s  vajíčky

A tady jsou výsledky

**********************************************

Etapa 1  předzávodní – pro skauty

1. Najděte si jedno místo, které se vám líbí na území Týnce. Mělo by být poněkud skryté , aby je neviděli náhodní kolemjdoucí a vajíčka nevybrali. Mělo by být v tomto prostoru
  2. Na Mapy.CZ získejte GPS souřadnice Vašeho míst – např. takto:
  3. Připravte si
    1. 3 malovaná/zdobená vajíčka do začátku
    2. pokud umíte, uplést pomlázku
    3. Zapisovací papír tisk ZDE, tužku
  4. v neděli (17. 4.) večer / v pondělí (18. 4.) ráno do 9:00
    1.  umístíte vajíčka, zapisovací papír a tužku do misky na Vaše zvolené místo
    2.  pokud jste udělali pomlázku, zapíchnete ji vedle.
    3. výzdobu můžete přidat podle vlastního uvážení

V neděli po závodě

1. navštíví svoje místo, posbírají vajíčka, zápisy, koledy
    2. zápisy mi pošlete emailem, zajímavé koledy do naší poštovní schránky

vojta.oktabec@skaut.cz

Etapa 2 – pro všechny

účast v etapě 1 není nutná. Probíhá na velikonoční pondělí 18. dubna. Účastnit se mohou jednotlivci i skupiny, rodinné klany Během této etapy:

1. Připravte si  5 malovaných vajíček a mobil.
  2. Ve 14:oo bude zde na webu zveřejněn odkaz na Mapy.cz s umístěním všech vajíček na území Týnce. Tím je odstartována etapa 2.
  3. V 16:30 bude etapa ukončena.

Během přemísťování mezi kontrolami (vajíčky) není povoleno používat motorová vozidla. Pokud nejste z Týnce dojeďte autem do Týnce. Když dorazíte  k vajíčkům:

1. zapište se na zapisovací papír (jako jednotlivec nebo tým), za posledního zapsaného. Na pořadí záleží.
  2. vyměňte jedno “místní” vajíčko za jedno z vašich
  3. můžete a nemusíte přiložit koledu na papírku. Stejnou koledu použijte jen jednou.
  4. pokud bude na místě pomlázka, můžou se s ní holky dobrovolně samy vyšlehat 🙂

Připomínám,

•  nejde o lov ale o výměnu – vajíčko za vajíčko 🙂
  • Vajíčka by měla bát vařená – víc vydrží. A samozřejmě malovaná.

Vyhodnocení

Prvních 5 pozic na zápise každého hnízda bude ohodnoceno sestupně 6, 5, 4, 3 a 2 body. Všechna další místa budou oceněna jedním bodem. Bude započteno 5 nejlepších (nejrychlejších) nálezů každého týmu, můžete jich samozřejmě ale obejít víc. Na základě součtu bodů bude stanoven nejúspěšnější koledník (nebo skupina koledníků).

Po závodě

Autoři (účastníci etapy 1)

1. navštíví svoje místo, posbírají vajíčka, zápisy, koledy
  2. zápisy mi pošlete emailem, zajímavé koledy do naší poštovní schránky