VELIKONOČNÍ HRA 2022 – pro veřejnost

Lov velikonočních vajíček

Stejně jako minulý rok připravují týnecký skautský oddíl TYSAN lov velikonočních vajíček v Týnci a okolí. Loni nás donutil covid, letos chceme tuto pěknou myšlenku a snad tradici rozvinout.

Co se bude dít?

Krátce před velikonočním pondělím přichystáme my, týnečtí skauti, v přírodě našeho města takové pelíšky velikonočního zajíčka. Nabarvíme vejce a umístíme je na více i méně skrytá místa v přírodě našeho města a blízkého okolí.

Mapa vajíček ZDE

Výsledky

Na velikonoční pondělí 18. dubna, přesně ve 14:00 se na této stránce objeví mapa (odkaz na mapy.cz), na které všechny tyto "pelíšky" budou označeny. Každý pak může vyrazit a strávit odpoledne tím, že bude tyto místa hledat a když najde, může vyměnit jedno z vajíček v pelíšku za jedno z vlastních velikonočních vajíček, které si doma nabarvil. Zároveň se úspěšný nálezce může zapsat do papíru, který bude na místě. Konec lovu nastane v 16:30.

Celý lov lze pojmout soutěžně - u každého pelíšku bude 5 prvních nálezců (zapsaných na papíru) ohodnoceno body a tým, který bude mít bodů nejvíce, zvítězí. Samozřejmě, že také můžete lov pojmout jako procházku po okolí. Zároveň u některých pelíšků bude připravena pomlázka, pro případné pozdní vyšlehání.

Co budete potřebovat?

• vlastní malovaná vajíčka (alespoň 5, pokud chcete soutěžit, případně kolik jen chcete, abyste mohli vyměňovat). Vajíčka ať jsou nejlépe vařená (více vydrží)
  • mobilní telefon (pro navigaci a hledání pelíšků na mapy.cz)
  • tužku pro zapisování na papír
  • není potřeba se nikde předem registrovat nebo hlásit, stačí v 14:00 vyrazit a začít hledat

Jak to bude probíhat?

• buďte 18. dubna ve 14:00 ve střehu, až se zde objeví mapa, začněte hledat
  • pokud najdete "pelíšek" s vajíčky, zapište se na zapisovací papír (jako jednotlivec nebo tým) za posledního zapsaného. Na pořadí záleží.
  • vyměňte jedno "místní" vajíčko za jedno z vašich
  • pokud bude na místě pomlázka, můžou se s ní holky dobrovolně samy vyšlehat

Během přemísťování mezi pelíšky (vajíčky) není povoleno používat motorová vozidla. Pokud nejste z Týnce dojeďte autem do města a poté se přesouvejte pěšky.

Vyhodnocení bude provedeno během pondělí

• Prvních 5 pozic na zápise z každého pelíšku bude ohodnoceno sestupně 6, 5, 4, 3 a 2 body.
  • Všechna další místa budou oceněna jedním bodem.
  • Bude započteno 5 nejlepších (nejrychlejších) nálezů každého týmu, můžete jich samozřejmě ale obejít víc.
  • Na základě součtu bodů bude stanoven nejúspěšnější koledník (nebo skupina koledníků) a během večera bude na této stránce zveřejněno konečné pořadí týmů.
VELIKONOČNÍ HRA 2022 – pro širokou veřejnost