Votický ufobalový turnaj

2. října 2021

Již začátkem října jsme vyslyšeli volání našeho sportovního ducha a přijali jsme výzvu v podobě ufobalového turnaje. Tentokrát se jeho organizace ujali skauti z Votic a i proto jsme již v šest hodin ráno netrpělivě vyhlíželi na týneckém nádraží autobus do Benešova. Hned po příjezdu bylo jasné že pandemie nemá na turnaj téměř žádný vliv. Kromě nás a domácích z Votic dorazili své síly změřit i skauti z Benešova, a tak jsme se mohli utkat v klasických třech kategoriích.

V kategorii Světlušek a Vlčat, kde soutěžili účastníci z první až páté třídy, nastoupilo pět týmu. Bohužel letos nebyl ani jeden z našeho oddílu. To nám však nezabránilo fandit všem zúčastněným. Vítězství nakonec vybojoval domácí tým Jongů. Co nám ovšem chybělo v kategorii nejmladších jsme si plně vynahradili v kategori Skautů a Skautek, kde jsou učastníci v rozpětí od páte do deváté třídy. Zde byly osmi týmů hned tři z našeho oddílu. Největší úspěch slavil týnecký tým "Vajíčka na měkko", který se vypořádal s veškerou konkurenci a na plné čáře zvítězil. Druhé místo pak připadlo dalšímu našemu týmu "Mekáčů", který se s konkurencí pral také statečně. Ve finále však podlehl prvnímu týmu "Vajíček na měkko" rozhodným výsledkem 2:8. Poslední z našich týmu pak sice nezabral třetí medailovou pozici, nicméně vybojoval krásné čtvrté místo, které v letošní konkurenci určitě není ostudou.
Nejstarší kategorie Roverů, Rangers a obecně všech, kteří již nenavštěvují základní školu, soutěžila (jak je již zvykem) v týmech namíchaných z různých oddílů a středisek. Měli jsme tedy šanci hrát v pěti týmech po boku našich kamarádů z Benešova a Votic proti některým členům našeho vlastního oddílu. Zápasy to byly napjaté a ve finále se utkaly týmy "PlusPlus" a "Nevim". PlusPlus z našeho oddílu podpořila Barča s Jirkou, Nevim pak podpořil Vojta O. s Kubou B. Výsledek zápasu byl po dvou desetiminutových poločasech nerozhodný a hlavní rozhodčí turnaje Bouky rozhodl, že zápas se rozhodne jako náhlá smrt v prodlouženi. Štěstí nakonec stálo na straně týmu Nevim, který tím tedy zvítězil v Roverské kategorii.

Cestou domů jsme sdíleli vlak s benešovským oddílem a jistě i proto nám rychle utekla. Ročník 2021 ufobalového turnaje tedy považujeme za úspěšný a už se těšíme na příští rok, kdy se setkáme na dalším ročníku, tentokráte v na domácí půdě v Týnci.

Jíra

Votický ufobalový turnaj