V Benešově straší…alespoň jednou v roce

23. listopadu 2019

Jako každý rok se náš oddíl rozhodl podniknout výlet do Benešova a porovnat schopnosti se skauty z okolních měst v luštění složitých šifer, hledání názvů ulic na mapě a následné hledání strašidel. Již 13. ročník soutěže se letos konal 23. listopadu 2019.

Do Benešova se každá družina dostávala individuálně a s vlastním programem. Někdo šel pěšky z Týnce až do Benešova, někdo jel dříve a zašel se vykoupat do plaveckého bazénu a někdo jel rovnou. Nakonec jsme se všichni sešli v Benešově u ZŠ Karlov a zaregistrovali svoje skupinky. Po zaregistrování všichni dostali poukázku na párek v rohlíku a byl k dostání čaj zdarma. Účast byla hojná a měli jsme dokonce zástupce snad v každé kategorii, od nejmenších po veřejnost.

Závod a tamnější atmosféru si každý užil. Všichni do toho dali maximum, ale zvítězit může pouze nejlepší. Náš oddíl se dobře umístil v kategorii skautů, kde vybojovali krásné 3. místo. Po závodě si každý dal svůj zasloužený párek v rohlíku, na který se však čekala dlouhá fronta, ale stálo to za to.

Po vyhodnocení výsledků a rozdání odměn se všichni odebrali k odchodu. Tentokrát jsme jeli všichni pohromadě. Každý z nás se s veselou náladou po krásně stráveném dni vrátil do Týnce, kde se následně všichni rozešli.

Matyáš