Úspěchy našeho oddílu

červen 2023

Mistrovství republiky v turistickém závodě

Letos měli mladí skauti našeho oddílu TYSAN zatím mimořádně úspěšný rok v soutěžích, kterým se věnují. Prvotně se hned 6 našich členů probojovalo na mistrovství republiky turistických závodů. Jde o disciplínu, které se v našem oddíle dlouhodobě věnujeme – kombinuje se při ní fyzická zdatnost a běh se znalostí v oblastech jako je znalost přírody, uzlování, orientace v terénu atp.

Zmiňované mistrovstí republiky proběhlo v červnu v Brně a výsledek oddílu byl vskutku skvělý:

• Martin Molitoris místo mezi staršími žáky (a tedy mistr republiky)
  • Marie Pavliščová místo mezi staršími žákyněmi (a tedy mistryně republiky)
  • Anna Pavliščová místo mezi mladšími žákyněmi (a tedy vicemistryně republiky)
  • František Koloros 4. místo mezi staršími dorostenci
  • Jan Krumpholc 7. místo mezi mladšími dorostenci
  • Petr Schwarz 9. místo mezi mladšími dorostenci
  • David Jun 10. místo mezi mladšími dorostenci

Martin, Maruška a Anička navíc budou díky svým skvělým výkonům reprezentovat v září 2023 Týnec i Českou republiku na mezinárodním mistrovství na Slovensku. Držíme jim palce!

Krajské kolo Svojsíkova závodu

Družina Mravenců dokázala postoupit z okresního kola (proběhlo v Týnci nad Sázavou) do krajského kola Svojsíkova závodu 2.– 4. 6. v Liběchově. Svojsíkův závod je částečně podobný závodům turistickým, soutěží však spolu celé skautské hlídky z jednotlivých družin, podle věku.

V krásném prostředí Kokořínska se neztratili a zabojovali v celodenním závodě – ať už s vařením, orientací v terénu, literární činností, znalostmi z oblasti přírody i skautingu i s řešením nestandartních situací a problémů. Když se vraceli kolem deváté večer na základnu, byli spokojení s pěkným 6 stým místem z 20 startujících v chlapecké kategorii.