Strakonická “vánočka” 2019

29. listopadu – 1. prosince 2019

Ještě před první adventní nedělí jsme úspěšně zaplnili benešovské vlakové nádraží, kde jsme se sešli abychom vyrazili na naší tradiční vánoční výpravu. Sedmdesátičlenná týnecká výprava se vydala do dalekých jiho-západních krajin, až do města proslulého svou dudáckou tradicí a výsrobou sirek, Strakonic. Cesta vlakem byla zážitkem sama o sobě a to pravděpodobně nejen pro nás, ale zároveň pro všechny spolucestující (jsou li někteří z nich čtenáři tohoto článku pak jim děkuji za schovívavost a občas pevné nervy).
Strakonická skautská základa se pro nás ukázala být skvělým útočištěm. Několik propojených kluboven nám umožnilo uspořádat pro děti na několik programů souběžně a navíc její umístění nedaleko řeky a parku s replikou anglickeho Stonehenge poskytlo spoustu možností pro venkovní aktivity.
Večer po příjezdu jsme zahájili malou tipovací soutěží Bingo, kde si každý člen mohl vyzkoušet jestli by poznal své vedoucí, když byli v jejich věku. Na neděli jsme si naplánovali vyrábění jednoduchých vánočních ozdob a pro vybití přebytečné energie ještě orientační hru po Strakonicích, návštěvu místního bazénu, rozsvícení vánočního stromečku a v neposlední řadě násvštěvu zdejší minizoo. Večer pak nastala vánoční nálada plná boje o cukroví, zpěvu a drobných deskových her. Vrcholem pak bylo slavnostní předávání nových a krásných oddílových šátků, které si někteří členové stihli za první půrok vysloužit svou aktivní účastí na oddílových výpravách.
V neděli jsme se pak věnovali už jen úklidu a cestě domů. Pevně věřím, že jsme za sebou klubovnu zanechali v alespoň o maličko lepším stavu než byla (i když to vůbec není jednoduché, protože již pro nás byla skvěle připravená).
Cestu domů už jsme zvládli zkušeně a jelikož vánoční výprava je za námi tak i ostatní vánoční radovánky můžou začít!

Fotografie z výpravy si můžete prohlédnout zde.

Jirka