První kroky do dalšího roku skautování

17. září 2022

V sobotu 17. září pořádal již tradičně KČT místní pochod Přes čtyři zámky. Náš skautský oddíl TYSAN se snaží účastnit kdykoli to jen jde. Letos jsme teprve v týden pochodu obnovili naši pravidelnou schůzkovou činnost po letních prázdninách, nicméně hned dvě naše staronové družinky se na pochod vydaly. Byla to dívčí družinka Berušek a chlapecká družinka Lišáků, kteří dohromady zvolili trasu 15 kilometrů. Počasí bylo všelijaké, ale to nám nevadilo. Na trase jsme si vyplnili vědomostní kvíz myslivosti a na zřícenině Zbořeného Kostelce jsme zkoušeli práci s buzolou. Z hradu je vesnice Zbořený Kostelec 165 stupňů ????

Potom jsme pokračovali dále směr Barochov, kde jsme i za deště rozdělali ohýnek, zahráli hry a zazpívali u kytary. Navíc jsme našli spousty hub. Diplom v cíli, spolu se sladkostí a odznáčkem byl tou správnou odměnou.

Ála