Poslední ozvěna prázdnin – vzpomínka na skautský tábor

16. – 30. července 2022

Fantasie, co se vám vybaví při čtení tohoto slova? Myšlení, umění, malování, tvorba, dětská mysl, schopnost, kreativita… a co třeba tajuplná, téměř dokonalá země? Občany právě této skvělé země FANTASIE se stali naši malí skautští táborníci a tábornice po dobu 14 dnů letos v červenci.

V této zemi najdete vše, na co si vzpomenete, i to co by vás nikdy nenapadlo. Jedinou věc, kterou zde nenajdete, jsou lidé. Žijí zde totiž Fantasiané, zkusili jsme se tak vžít do jejich kůže. Po celou dobu jsme se snažili získat velmi vzácný kámen - LAPIS, který byl ukraden a v důsledku toho vše zešedlo až zčernalo, ztratilo barvy, chutě i vůně. Cesta to nebyla ani trochu jednoduchá, byli jsme rozděleni do kmenů elfů, kouzelníků, duchů a víl. Prošli jsme všemi možnými říšemi, od Yburaní (naruby) říše, přes cukrátkovou, ohnivou, robotickou, lesní říši a jiné. Holky a kluci, kteří se na výpravu vydali byli moc stateční a šikovní, prokázali své schopnosti a jistě vylepšili některé dovednosti. Kámen Lapis byl nakonec nalezen a celá země Fantazie tak byla zachráněna.

Pokud jsme zrovna nebyli zachránci Fantasie, tak jsme každou noc poctivě hlídali náš tábor, dopoledne pracovali na zpracování dřeva do kamen v kuchyni, nebo vylepšovali různými vychytávkami náš tábor. Každý den se služba smažila, i snažila, v kuchyni abychom my ostatní byli dost posilnění a netrpěli hlady, což se opravdu nestalo. Dopoledne jsme pak trávili skautským programem, jak jsme zvyklí během celého školního roku. Po obědě a poledním klidu jsme se většinou přeměnili ve Fantasiany a večer se pak všichni sešli na různých klubech. Mohli jsme také zkoušet plnit různé bobříky, ti starší pak zkoušeli (úspěšně) dokonce splnit legendární skautskou zkoušku – Tři orlí pera.

Tábor se letos moc vydařil, počasí bylo víc než ideální, nedošlo k žádnému většímu úrazu a všichni byli spokojení. Teď už začínáme nový skautský/

školní rok pravidelnými schůzkami a už teď se těšíme na příští prázdniny a letní tábor.

Terka

fotky z tábora najdete ve fotogalerii