Národní skautské Jamboree

3. – 8. května 2023

Ahoj! Tak jsme tu zas! Skauti z našeho Týnce a okolí, konkrétně družinka Sov. Máme nové zážitky, o které bychom se s Vámi rádi podělili.

Na začátku května se naše malá družinka několika skautů a skautek vydala na NSJ - Národní Skautské Jamboree. To se konalo v Hradci Králové od 3.5. až do 8. 5. Bylo to setkání skautů a skautek z celé ČR, kterého se účastnilo přes 5,5 tisíce vodních a pěších členů Junáka.

Když jsme ve středu 3. května dorazili na místo konání, vytvořili jsme si útočiště. Protože jsme skauti, rozložili jsme si stany na předem určeném místě. K večeru nás čekal uvítací ceremoniál, kde jsme byli seznámeni s programem a pravidly této akce, jenž se konala po dlouhé době. Poté následovali večerní aktivity; koncert, táborák, kino, čajovna, různé hry a spoustu dalšího, které tu pro nás bylo každý den připraveno. Naší družinku Sov zlákal koncert, tak jsme si užívali prvního večera.

Druhý den nás čekala hra v Hradci a poté program od Integrovaného Záchranného Sboru (IZS) - tajemství záchranných operací. Po celém městě byla připravena různá stanoviště, kde jsme se mohli seznámit s ostatními družinkami. Na programu IZS nás naučili, jak se zachovat v různých situacích v ohrožení života. Mohli jsme si vyzkoušet spoustu aktivit, například; projít zakouřenou místností, být na chvíli dehydratovaní nebo zachránit figurínu. Poté si pro nás IZS připravili simulaci autonehody a ukázku práce s policejním psem. Po skončení programu jsme se vydali přeplněným autobusem zpět na naše útočiště.

V pátek na nás čekalo plnění stezky, v sobotu jsme se vyčerpali při Velké hře a před tím si splnili pár bodů z odborek. V neděli jsme nadále plnili odborky a navštívili jsme Dopropark, kde jsme si užívali doprovodný program. Vyzkoušeli jsme si sport zvaný Discgolf, ve kterém jsme vyhráli dva disky na památku (na jednom máme i podpisy!) a spoustu dalšího. Na konec nás večer čekal druhý a poslední ceremoniál. Se slzami na krajíčku jsme se rozloučili a každý jsme si chytili vlaštovku se vzkazem od jiného skauta/skautky z jiného oddílu.

Poslední den ráno jsme se sbalili a vyrazili na únavnou, ale veselou cestu domů, kde na nás už čekali rodiče.

Tímto bychom chtěli nejvíce jak to jen jde, poděkovat všem organizátorům, účastníkům, které jsme měli tu čest poznat. Dále děkujeme všem úžasným kamarádům a kamarádkám z našeho oddílu, kteří se s námi vypravili na tuto úžasnou akci, na které se nám moc líbilo a odvezli jsme si z ní spoustu úžasných zážitků. Závěrem děkujeme naším vedoucím Zmokovi a Šnekovi, kteří s námi měli obrovskou trpělivost a bez kterých bychom se s Vámi o tento skvělý zážitek nemohli podělit.

Děkujeme!!!

Magdalena Novotná a Karolína Škrabalová – družina Sovy