Betlémské světlo 2019

23. prosince 2019

Tak jako každý rok rozdávali členové našeho oddílu těsně před Vánoci Betlémské světlo - tedy plamínek, který, podobně jako olympijský oheň, putuje vždy v adventním čase nepřerušenou štafetou z Betléma do domovů po celé Evropě. V českých městech a vesnicích pak skrze místní skautské oddíly plamének přeskakuje do luceren a svíček našich spoluobčanů, aby je hřál během svátečních dní.
Jako vždy jsme rozdávali světlo v starém a novém Týnci a již potřetí v řadě i na peceradské návsi. Letos jsme si také poprvé vedli statistiku a můžeme tak říct, že v Týnci a Peceradech si pro plamínek přišlo nejméně 160 našich spoluobčanů, pravděpodobně i více (zase tak přesní jsme nebyli).
Doufáme, že světlo z Betléma prozářilo Váš vánoční stůl a zveme všechny napřesrok ve stejném čase na stejné místo.

Mára (Rimmer)