Tábor Vojkov 2021

Letošní tábor už je za dveřmi, proto už níže můžete najít veškeré potřebné informace.

Doporučené vybavení najdete na následujícím odkazu Vybavení na tábor v Týpí. Důležitá součást vybavení je letos ochrana dýchacích cest – alespoň 3 ks (rouška či respirátor). Kola s sebou letos na tábor nevezeme.

Společné táborové vybavení

Tím, že jsme se rozhodli uspořádat na jedné louce místo jednoho tradičního tábora dva tábory, pocítili jsme nedostatek některých věcí. Znamená to totiž dvě kuchyně, dvě umývárky, dvoje toalety apod. Všechno vybavení můžeme dokoupit. Ale napadlo nás, jestli třeba nemáte doma bez využití něco z toho, co by se nám hodilo. Seznam potřebných věcí uvádím níže. Pokud byste měli cokoli z toho k dispozici v jakémkoli množství a byly byste ochotni to oddílu darovat, zapište se prosím do této tabulky, včetně informace, kdy si to předáme (první den tábora/ na stavbě tábora / na schůzce / nebo jindy).

Jedná se tedy o následující:
  • bavlněná prostěradla (na napařování knedlíků)
  • bílé papíry
  • propisky
  • fixy na flipchart
  • odměrky
  • Prkénka
  • Nože
  • Naberačky
  • Varečky
  • Metlička
  • Škrabky na brambory
  • Struhadla
  • Chňapky, utěrky
  • Velké plastové mísy ( průměr alespoň 30cm)
  • Velké kovové /smaltované mísy (na zadělání těsta) – průměr alespoň 30 cm
  • Pekáče
  • Cedníky, haluškovače
  • tácy plastové
  • lis na česnek
  • příbory
  • obracečky
  • válečky na těsto

Za jakýkoliv dar předem děkujeme. Na druhou stranu, pokud vám nic z toho doma nepřebývá, nijak se tím netrapte :).

Odjezd na tábor: 3.7. 2021

Doprava na tábor bude letos probíhat klasicky auty. Čas příjezdu do Podolí prosím naplánujte mezi 15:00 a 16:00, potom již bude začínat na táboře první program.
Domácí pro nás opět zpřístupní kraj louky u jejich stavení, který budeme moci použít jako Parkoviště (zde). Poprosím všechny, v zájmu zachování dobrých vztahů opravdu dále nejezdili.
Z parkoviště je pak třeba dojít na místo tábořiště (zde), kde už budeme netrpělivě čekat a nasměrujeme všechny do jejich nových domovů. U lávky do tábora na vás bude čekat Pavel (na Sovy, Bulldoky, Mravence) a Kačka ( na Opice, Berušky, Sviště), kteří převezmou všechny důležité dokumenty a léky (je-li třeba), také budou měřit dětem teplotu. Dále do tábora už půjdou děti samy, abychom nemuseli řešit i bezinfekčnost rodičů.

Oba budou chtít/kontrolovat jestli máme:

PROKÁZÁNÍ NEGATIVNÍM TESTEM NA COVID 19

Dle nařízení se musí každý účastník prokázat negativním oficiálním antigenním (max 72 hodin před) nebo PCR (max 7 dní předem) testem. Antigenní samotest při nástupu na tábor je možný také (provedený před zdravotníkem tábora). Pokud bude mít člen tábora proveden PCR test, není nutné jej již během tábora po 7 dnech testovat. V případě jakéhokoli antigenního testu budeme muset členy přetestovat. Na toto jsme vybaveni, tudíž není nutné děti testy vybavovat.

TESTOVÁNÍ PŘED TÁBOREM

Podařilo se nám zajistit pro registrované členy účastnící se tábora PCR testy, které provede paní Vacková z RUAHu. PCR testy budou hrazené z pojišťovny, tzn. vztahuje se na ně nárok 2 PCR testů zdarma měsíčně.

Testování bude probíhat ve čtvrtek 1.7. v 17:00 u skautské klubovny.

Pro zájemce, prosím vyplňte přihlašovací formulář níže:

[TYSAN] Registrace na PCR test na tábor (google.com)

Volání na Tábor

Jak jistě víte nedoporučujeme dětem vozit na tábor elektroniku, tedy ani mobilní telefony. Na druhou stranu chápeme, že ne všechno je dnes možné vyřešit dopisem, proto nabízíme možnost volat na telefonní čísla vedoucích jednotlivých družin. Nemáme telefony nonstop u sebe ale pokud najdeme zmeškaný hovor určitě se ozveme zpět. To samé platí i z druhé strany pro děti, nedělá nám problém nechat je zavolat, např. na číslo uvedené v přihlášce.

Adresa tábora

Na tábor je samozřejmě možné poslat i pohled nebo dopis, jsme domluveni s místní poštou, že je pro nás schraňuje a my si je pravidelně vyzvedáváme.
Adresa:
Skautský Tábor Týnec nad Sázavou
Vojkov – Podolí
Vrchotovy Janovice

Závěrečný oheň a návrat

Konec tábora je v sobotu 17.7. do 10:00.
V pátek 16.7. bychom všechny rádi pozvali na závěrečný večerní oheň a přespání ve vlastní hamace, pod stanem nebo pod širákem. Pokud rádi hrajete na nějaký hudební nástroj a budete mít chuť ho vzít s sebou, určitě bude příležitost si zahrát :). V sobotu dopoledne pak po sobě tábořiště douklidíme, aby bylo připravené posloužit i skautům z Kamenického oddílu.

Prosíme všechny rodiče, kteří budou vstupovat do tábora (tedy za lávku), aby měli s sebou potvrzení o negativním testu či čestné prohlášení o vykonaném samotestu s negativním výsledkem.

V případě dotazů neváhejte kontaktovat mne nebo kohokoli z vedoucích.

Jíťa Nosková