Puťák 2020 – Schladming & Dachstein

Letošní plán s přechodem hor na Ukrajině nebo v Rumunsku bohužel nevyjde. Jelikož naši jižní sousedé nám již hranice otevřeli, rozhodli jsme se zamířit na výlet do severního okraje Rakouských alp v okolí Schladmingu.

Opět tedy posunujeme laťku o něco výš a chystáme se na dva 4 a 5ti denní souvislé treky.

Přihlašování na letošní puťák je již uzavřeno.

Seznam účastníků, vybavení a detaily trasy

Odjezd a návrat

• odjezd: 1. července v 05:45 z vlakového nádraží dvěma auty (zajištěno) směr Tábor, nástup na rychlík Praha-Linec, následně vlakem Linec-Schladming.
  • návrat v neděli 12. 7., čas upřesníme, ale pravděpodobné jsou podvečerní až večerní hodiny

Finance

Jelikož si letos finanční náročností nejsme tak docela jistí, chtěli bychom zkusit, na naše výpravy poněkud netradiční, systém.
Odhadujeme že cena na jednoho (doprava, jídlo, občasné ubytování, pojištění, rezerva) vyjde na ~6,000 .  (přeci jen jedeme do Alp a na 12 dní)

Peníze nebudeme vybírat předem formou jednorázového polatku.

Místo bychom chtěli, aby si s sebou každý vzal €100 (ideálně v menších bankovkách, pár mincí) a zbytek rozpočítáme po návratu z puťáku. Po cestě budeme sledovat  náklady a co kdo platil (pravděpodobně využijeme applikaci Settle Up).

Vybavení

O společném vybavení a jídle se dohodneme konkrétně, až bude jasné kdo pojede a kdo ne.
Nicméně plánujeme stejný model jako loni, kdy si budeme společně vařit a vezmeme is polečné stany a podobně.
Osobni vybaveni na Putak

Trasa

Na závěr naše plánovaná trasa na Mapy.cz: první úsek zde a druhý úsek zde.

Těšíme se na letošní putovní zážitek.

Jirka, Rimmer, Vojta