Puťák 2018

Pro účastníky ve věku min 12 let(  optimálně   2006 a starší)

Konečně jsme se rozhoupali a naplánovali:).  Čekají nás  2 dny bez batohů  s výlety z Račkovy doliny - na Baraněc a na Jakubinou. Jde o méně frekventovanou, část Západních Tater. Pak přejedem na sedlo Čertovica,které dělí východní a západní část Nízkých Tater a půjdeme přechodem  po nádherném, nejprve lesnatém, potom travnantém  hřebenu na Královu Holu s přespáním na Ramže,Priehybě, Andrejcovej a Predném sedle - nejdelší denní úsek by měl být 14 km.

Samozřejmě plán je orientační, přizpůsobíme jej počasí, aktuální kondici účastníků a náladě 🙂

POZOR změna času odjezdu !!

Sraz : sobota 30.6.2018  19:30 h

Návrat : sobota 7.7.2018 21:20 h

Cestovní pojištění  zajistíme

Cena se  bude  nakonec 1700 Kč.

Peníze pošlete na  účet střediska  2600217747 / 2010 ,variabilní symbol 31811, do poznámky jméno účastníka

PAS  bude muset mít každý, komu je pod 15 let a nemá tedy občanku.

Přihlašujte se ZDE   Uzávěrka přihlášek  ve čtvrtek, v pátek 8.6. kupuji jízdenky,

Prosím  zkontrolujte zda jste/nejste na seznamu : Přehled účastníků

V současnosti je nás 15 .

Doporučené vybavení

Vybavení jednotlivce by měl zohledňovat, že od úterý odpoledne  půjdeme s batohem Aby to  byla radost , je třeba aby batoh nebyl příliš těžký .
Účastníci  by neměli mít  batoh se zabalenými svými věcmi těžší než  9-11 kg.
Hlavně těm Větším a velkým by mělo v batohu by mělo zbýt volné místo na jídlo a společné věci.
Všechny věci by měly pevně sedět na batohu. Karimatka se nosí buď uvnitř, nebo ze strany batohu.
Z důvodu váhy  nedoporučujeme  brát s sebou powerbanky, polštářky. Neberte větší balení mýdel, šampónů a podobně, případně se  dohodněte a co kdo veme.
Neberte větší nez minimální vlastní zásoby jídla, zejména sladkostí.
Neberte s sebou "batůžky na výlet" - pokud půjdem bez batohu, prostřídáme se o jeden / dva velké.
Budeme pohybovat v horách, kde může být chladno a větrno.  Oblečení by proto mělo by proto být přiměřené a lehké, takové se dalo kombinovat do více vrstev. Vhodné je šusťák- je lehký a rychle schne.  Počítejte, že počasí může nahoře být na kraťasy, stějně jako na šusťáky/ dlouhé kalhoty, větrovku s mikinou a flanelkou.
Vybavení by mělo  obsahovat, včetně věcí který bude mít účastník na sobě

1. Isic pokud máte,..
  2. pas nebo občanku
  3. Kopii kartičky zdr. pojišťovny
  4. Kontakt na rodiče

1. větrovku.
  2. 2 x mikina, fleeska nebo svetr
  3. Košile flanelka nebo triko s dlouhým rukávem
  4. 4x triko s krátkým rukávem
  5. Kraťasy
  6. 2x kalhoty dlouhé( nebo kalhoty a šusťáky),
  7. Pláštěnku. Pokud prší víc než málo nepromokavá bunda pláštěnku nenahradí, a je krátká.
  8. Batoh musí být chráněn před deštěm. Buď jsou batohy nepromokavé, nebo mají svou pláštěnku, nebo je možné mít takovou pláštěnku, že chrání i batoh
  9. Obuv: vhodné mít obuv určenou pro turistiku v horách, ideálně pohorky . Jsou ale lepší rozšlápnuté pevné botasky než nerozšlápnuté pohorky.
  10. Jako doplněk se často nosí sandály, žabky,..  - je příjemné se večer zout.
  11. Dostatek ponožek
  12. Spodní prádlo
  13. vnější ešus s víčkem
  14. lžíci
  15. zavírací nůž
  16. malý hrnek,ideálně plastový,
  17. Spacák, neměl by být vysloveně slabý.
  18. Karimatku.
  19. Higi, menší ručník
  20. Léky pokud nějaké speciální používáte
  21. Plavky
  22. Propisku , minibloček
  23. Klasická plastová láhev na vodu( 1,5 l ).Cyklistické a jiné podobné lahve nejsou vhodné, tečou a jsou těžké.
  24. Kapesné "na zmrzku"  cca do 10 EUR
  25. Jídlo  na pátek večer  a neděli ráno - neděli  dojedeme pozdě večer
  26. skautské tričko
  27. skautský šátek
  28. malou baterku - múže ji nahradit mobil, pokud mu vydrží baterka.

Společné:

• stany Tunel(2x )