Turistický závod v Týnci (Pecerady), Zrušen

TZ v Týnci - Peceradech přesouváme na  sobotu 18.4.2020

Doufejme , že to bude lepší.

Jménem týneckého 3. smíšeného skautského oddílu TYSAN si Vás dovoluji pozvat na turistický závod, který pořádá náš oddíl 21. března v Peceradech na fotbalovém hřišti. Co to je, říkáte si? Dovolte mi tedy tento závod trochu představit.

Turistický závod, na který Vás zveme, je součástí soutěže a celorepublikového poháru pořádaného Klubem českých turistů a asociací TOM (Turistické oddíly mládeže). Jelikož obě organizace mají se skautingem hodně společného (třeba lásku k přírodě, pohyb v terénu, získávání nových dovedností a výchovu mládeže), náš oddíl s nimi spolupracuje, setkáváme se na podobných závodech a jednou za rok u nás závod poháru sami pořádáme.

Tento rok jsme získali pohostinnost peceradského fotbalového hřiště a můžeme tak účastníkům z ostatních měst (v Týnci nás pravidelně navštěvují závodníci zejména z Kralup nad Vltavou nebo Českého Brodu) ukázat nové tratě a terén v okolí Pecerad. A tím se dostávám k tomu, že závodit nemusí jen pravidelní závodníci a známé tváře. Naopak, závod je otevřen všem. Trasy pro běh mají od 2 do 6 km podle věkové kategorie a jde samozřejmě o to, absolvovat je co nejrychleji. Kromě toho je ale trať protkána řadou úkolů, jejichž plnění vyžaduje nejen rychlost, ale i znalosti a dovednosti. Na účastníky čeká například překonání úseku po lanové lávce, prokázání znalosti základních uzlů, poznávání základních rostlin, hod míčkem na cíl, orientace mapy, určování vzdálenosti a orientace v terénu pomocí buzoly a při přívětivém počasí i plížení. Pokud tedy máte zájem si vyzkoušet něco nového, proběhnout si zajímavou trať v okolí Pecerad nebo se připravujete na Spartan race, určitě se k nám přidejte. Máme zkušenosti s účastí jak aktivních atletů, tak maminek s dětmi a každý si najde své.

Sraz: v sobotu 21.března v 10.00  na fotbalovém hřišti v Peceradech.

Ukončení: zhruba do  14:40

Příspěvek : 30kč
S sebou : běhací boty a oblečení , 2 propisky , pláštěnku,svačinu

Jako obvykle , prosím , kdo by byl ochoten jít na kontrolu, zapište se do přihlášení

Přehled přihlášených

Kategorie / Rok narození / Délka tratě
*********************************

Přípravka(dvojice) /  2009 a mladší / 2–3 km
Dospělí a děti / 2009 a mladší / 2–3 km
nejmladší žactvo / 2010 a mladší / 2–3 km
mladší žactvo / 2008–2009 / 2–4 km
starší žactvo / 2006–2007 / 2–4 km
mladší dorost / 2004–2005 / 4–6 km
starší dorost / 2002–2003 / 4–6 km
dospělí A / 1985–2001 / 4–6 km
dospělí B / 1984 a starší / 4–6 km

Materiály na procvičování jednotlivých úkolů a zastávek zde.

Propozice závodu zde.

Více viz http://www.turisticky-zavod.cz/