Ufobal v Týnci… cože to?

12. října 2019

Píše se sobota dvanáctého října 2019.

Týnec se pomalu probouzí z pátečního spánku a my už se scházíme v Náklí, abychom místní kemp na jeden den proměnili ve skautské sportoviště. Umisťujeme branky, značíme pět hřišť a nakonec stavíme hangár a pár přístřešku pro případ, že by nám počasí nepřálo. Čas letí jako splašený a něž se nadějeme začnou se v našem provizorním sportovním areálu objevovat první sportovci. Nejdříve se objevuje tým z Pyšel po něm v těsném sledu reprezentace skautských oddílů z Neveklova, Benešova, Votic, Kamenice a v neposlední řadě i naši Týnečtí ufobalisté. Letos jsem se dočkali rekordních čísel - více než 150 hrajících účastníků rozdělených do 23 týmů soupeřících ve 3 věkových kategoriích: mladší (první stupeň ZŠ), starší (druhý stupeň ZŠ) a Roveři a Rangers (R&R) což jsou u nás všichni, kteří již opustili základní školu.

V 9:30 jsou již všechny týmy připraveny na zahajovacím nástupu a netrpělivě očekávají desátou hodinu, kdy začnou první zápasy. Pak už začíná samotný ufobalový turnaj, který díky skvělému organizačnímu týmu a nemalé pomoci z ostatních oddílů běží jako po másle. Týmy dávají zápasům všechno a v každém se bojuje až do konce. Mezi zápasy se najde chvilka na oběd, ale pak už zpátky na hřiště - je třeba dohrát finálová utkání!

Nejnapínavější je kategorie starších, kde jedenáct týmů bojuje o letošní prvenství téměř do čtyř hodin odpoledne. S úderem čtvrté hodiny je však již jasno, všechny zápasy jsou dohrány, diplomy napsány a výsledky připraveny k vyhlášení.

V kategorii mladších náš tým Orlic zaujal třetí místo. Porazil je jen tým Husitů z Kamenice, kteří nakonec skončili na místě druhém a vítězný tým Ufoponožek z Votic.

V kategorii starších se na třetím místě umístil Votický tým Toxických Slepic, na druhém místě náš domácí tým Štrůdl a první místo si odnesli po skvělém výkonu Hroši s.r.o. z Benešova.

V kategorii R&R kde byly týmy mezioddílové (namíchané) se na první místo nekompromisně probojoval tým Berušek, druhé místo pak obsadila Kotatka v kosicku a bronz si odnesli Čumáčci.

S koncem vyhlášení se všichni účastníci vydávají směrem do svých domovů. A my bleskově transformujeme sportovní ufobalový areál zpět na kemp.
Letos si tedy v Týnci žádný z pohárů nenecháváme, ale i tak jsme si turnaj nesmírně užili a těšíme se na příští rok, kdy se na něj zajisté lépe připravíme a poháry už nám určitě neuniknou.

Pro zájemce, kteří nevědí co to ufobal je a chtěli by si ho třeba zahrát zamiřte na náš web ( http://tysan.skauting.cz/ufobal/pravidla/ ), nastudujte pravidla a třeba se za rok potkáme na dalším ročníku.

Jirka