Puťák nanečisto – Mravenci

1. – 2. června 2019

První červnovou sobotu se naše družina vlčat (tedy Mravenci), vydala na pravou skautskou výpravu s plnou polní. Šlo totiž mimo jiné i o test zdatnosti před červencovým puťákem, který platí za nejnáročnější akci našeho skautského roku a na nějž se poprvé chystá hned několik našich mladších členů. Mravenci si proto naplánovali zatěžkávací tůru terénem a podrostem z Neveklova až na Novou Živohošť.

V Neveklově dopoledne nakupili zásoby na dva dny, které je třeba si nést s sebou a proto je třeba chytře nakupovat a rozhodovat mezi chutností, vydatností, složitostní přípravy i váhou. Poté se už vydali na více jako 12km dlouhou trasu přes Straný a pak zalesněným vhlkým údolím potoka Mladčina až ke břehu Vltavy u Nové Živohošti. Cestu si zpestřili oblíbenou pochodovou hrou „na vraha“, která vyžaduje schopnost chovat se nenápadně a zároveň zůstat ve střehu po celou dobu cesty, což je ve skupině, kde je neustále co probírat, velmi obtížné.

Kousek před tábořištěm zazněl pokyn zbírat již po cestě dřevo vhodné na večerní oheň, aby bylo kde se ohrát a uvařit si. Na místě rozbili tábor a hned se samozřejmě vykoupali ve Vltavě. Následovala společná večeře u ohně a volný program. Ráno začalo tak tradičně, jak jen na skautské akci začít může – posnídáním vločkové kaše. Následovalo ještě jedno vykoupání jako osvěžení před zpáteční cestou a pak pochod zpátky do Neveklova – tentokrát již s lehčími batohy.

za Mravence Kuba (upravil Mára – Rimmer)