Dámská jízda (výprava) Soviček do Tábora

1. – 3. března 2019

V pátek 1. března 2019 jsme se společně sešly na týneckém autobusovém nádraží. Kde jsme nastoupily do autobusu a vydaly se vstříc našemu víkendovému dobrodružství. V Benešově jsme z autobusu přestoupily na rychlík do Tábora, kam jsme dorazily okolo páté hodiny, zastavily jsme se v obchodě a nakoupily jídlo na zbytek víkendu. Jídlo jsme si rozdělily do batohů a pěšky pokračovaly do skautské klubovny, kde jsme celý víkend bydlely. V klubovně jsme si připravily spaní, navečeřely se, zahrály si pár her a šly spát.

V sobotu ráno po snídani začalo teprve to pravé dobrodružství, pěšky jsme se vydaly do 4 km vzdálené Zoologické zahrady v Táboře. Během cesty nás překvapily drobné kroupy a sněžení, které se postupně měnilo v déšť. Proto jsme usoudily, že výlet do zoologické zahrady nemá cenu. Tato situace vyžadovala vymyslet rychlé řešení, kam půjdeme. Nakonec vyhrálo Muzeum lega v Táboře, kde to bylo báječné. Po příchodu do muzea lega, jsme dostaly kartičky s čísly, ke kterým se ve vitrínách schovávaly pohádkové postavičky, ty jsme poznávaly a zapisovaly o jakou pohádku se jedná. Z muzea lega jsme se přesunuly do táborského Muzea čokolády a marcipánu, kde jsme viděly plno zajímavých „dobrot“. V místní dílně jsme si vyrobily čokoládové bonbony a postavičky z marcipánu, včetně našeho maskota - SOVY. Naši návštěvu muzea čokolády a marcipánu jsme zakončily v muzejní kavárně, kde měli výbornou horkou čokoládu, bílou, mléčnou, hořkou i karamelovou, všechny byly skvělé! Bylo to tam naprosto úžasné.

Poté jsme se vydaly na autobus, který nás přiblížil ke klubovně. Po příchodu do klubovny vedoucí připravovaly večeři a my hrály hry. Po večeři část holek slibovala, a protože pršelo, slibovali u svíček, bylo to fajn. Pak se zpívaly písničky a skautská hymna a večerka, musíme se je doučit. Následoval volný program a my mohly hrát naší nejoblíbenější hru, a to Městečko Palermo.

Nedělní ráno nám zpříjemnila snídaně v podobě vánočky s marmeládou. Pak jsme si nechaly upléct copy a pokračovaly v nedohrané hře Městečko Palermo. Naobědvaly jsme se, kompletně uklidily celou klubovnu, oblékly se, nasadily krosny na záda a pěšky vyrazily do 7 km vzdálené Plané nad Lužnicí na rychlík do Benešova. Cesta utekla hrozně rychle, a to díky hře Městečko Palermo, které jsme hrály i ve vlaku. V Benešově jsme opět přestoupily na autobus do Týnce. Na týneckém nádraží už na nás čekali naši rodiče, natěšení na naše zážitky.

Celá výprava se nám moc líbila. Byl to víkend plný zážitků a srandy. Už se těšíme na další výpravu.

Družina SOVY

Fotografie z dámské jízdy si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.