Čistá řeka Sázava – na souši

8. – 14. dubna

V uplynulém týdnu se družiny našeho oddílu jako každý rok zúčastnily akce Čistá řeka Sázava. Jelikož ne každý z nás je zdatným vodákem a protože (bohužel) se odpadky povalují i daleko od samotné řeky, podílíme se tradičně na úklidu našeho města suchou nohou. V rámci přípravy si družiny vyberou místo, které během své pravidelné týdenní schůzky uklidí a v rámci akce a ve spolupráci s městem je pak sesbíraný odpad odvezen. Tradičně náš skautský oddíl uklízí například Náklí, které má k řece blízko anebo okolí naší klubovny v Kozlovicích, ke kterému máme zase blízko my. Abychom přeci jen zůstali trochu u vody, rozdělili jsme si letos k úklidu i břehy Janovického potoka, který protéká pod naší klubovnou a u něhož v létě trávíme nejednu schůzku.

Rád bych napsal, že se těšíme na další ročník Čisté řeky Sázavy, ale ve skutečnosti se těšíme na to, až žádné takové akce nebude třeba pořádat.

Mára (Rimmer)

Čistá řeka Sázava – na souši