24 hodin… na koloběžkách!

10. – 11. května 2019

Jednou z našich tradičních výprav, které tvoří kostru našich celoročních aktivit je jarní, trochu bláznivý závod, který spočívá v tom najezdit co nejvíce kilometrů na koloběžce, a to během 24 hodin. Jelikož pro jednoho by to bylo trochu moc, vyrážíme vždy v početné skupině, na koloběžce se střídáme a když zrovna nejedeme (a nepadáme a nekrvácíme – někoho to každý rok vždycky čeká), zažíváme spoustu zábavy jinak.

Letoční ročník se konal v Divoké Šárce, která má na rozdíl od Stromovky, na kterou jsme byli dosud zvyklí, o trochu větší převíšení trati, což nám celou akci trochu opepřilo. Za Týnec se zůčastnilo 11 skautek a skautů, kteří kroužili od 10. května 17:00 do 11. května do 17:00. Cesta do Prahy byla trochu hektická. Kačka nám sice vzala koloběžky i batohy autem, Mára (Šnek) coby zodpovědný doprovod s námi ale přejel správnou zastávku a tak jsme si hned na úvod dali trochu pěšího rozcvičení. Po startu závodu si každý za světla párkrát projel trasu a pak jsme se rozdělili do nočních skupin. Od 23:00 do 02:00 jezdil Jirka, Fanda a Kuba, další 3 hodiny jezdili Šnek, Vojta, Vojta a Šímon a od 5 od rána pak jezdily dívky (Kačka, Terka, Sára a Johanka) a později se po dospání přidali znovu kluci. Po jejich nočním výkonu jsme se ráno nacházeli na 2. místě a i přes rostoucí únavu, zranění i silnou odpolední bouřku jsme zůstali na bedně a závod dokončili na 3. místě!