Puťák – Sulov, Malá Fatra – Vratna dolina

Už se těším na puťák a  dodávám podrobnosti 🙂

Sůlovské vrchy - slovenské minihory. Navštívíme  zdejší skalní hrady, nakoukneme do jeskyní .Pak nás čeká Malá Fatra. Nejprve bez batohů navštívíme skalnaté Rozsutce, Horné a dolné Diery. Na konec pak během tří dní přejdeme  hlavní hřeben Malé Fatry . Program  samozřejmě  upravíme podle  počasí, chuti a nálady účastníků.

Přihláška ZDE

Seznam  Přihlášených ZDE

Prosím o kontrolu !! V polovin června bych chtěl koupit jízdenky a potřebuji platný seznam účastníků.

Důležité: PAS  bude muset mít každý, komu je pod 15 let a nemá tedy občanku.

Odjezd a návrat   bude upřesněn. Předpokládáme

• sraz v sobotu 20.7. v  7:20 Týnec
  • Návrat v pátek 26. 7. večer , Týnec n.Sázavou 20:20 (nebo 22:15)

Nocování pro zvědavé:

1. Kemp Sulov 2x
  2. Kemp Kemp Belá Nižné Kamence 2x
  3. Nouzové nocoviště Chata pod Chliebom
  4. Nouzové nocoviště Chata pod Suchým

Cena se  bude  1800 Kč.

Peníze pošlete na  účet střeiska  2600217747 / 2010 ,variabilní symbol 31915 do poznámky jméno účastníka

Vybavení jednotlivce by měl zohledňovat, že od úterý odpoledne  půjdeme s batohem Aby to  byla radost , je třeba aby batoh nebyl příliš těžký .
Účastníci  by neměli mít  batoh se zabalenými svými věcmi těžší než  8(mladší účastníci)-1o kg.
Hlavně těm větším a velkým by mělo v batohu by mělo zbýt volné místo na jídlo a společné věci.
Všechny věci by měly pevně sedět na batohu. Karimatka se nosí buď uvnitř, nebo ze strany batohu.
Z důvodu váhy  nedoporučujeme  brát s sebou
  • powerbanky
  • polštářky pod hlavu.
  • větší balení mýdel, šampónů a podobně, případně se  dohodněte a co kdo vemte si tyto věci do dvojic, do trojic. I pasta na zuby je v minibalení.
  • Neberte  vlastní zásoby jídla, zejména sladkostí - v batohu se nechutně pronesou. Kromě závěrečného přechodu bude kde nakoupit. S výjimkou jídla na sobotu
  • Neberte s sebou "batůžky na výlet" - pokud půjdem bez batohu, prostřídáme se o jeden / dva velké.
  • Lékárnička bude společná
Budeme pohybovat v horách, kde může být chladno a větrno.  Oblečení by proto mělo by proto být přiměřené a lehké, takové se dalo kombinovat do více vrstev. Vhodné je šusťák- je lehký a rychle schne.  Počítejte, že počasí může nahoře být na kraťasy, stějně jako na šusťáky/ dlouhé kalhoty, větrovku s mikinou a flanelkou. Nedoporučuji zimní bundy , apod.
Co by mělo  obsahovat vybavení, včetně věcí který bude mít účastník na sobě

1. Isic pokud máte,..
  2. pas nebo občanku
  3. Kopii kartičky zdr. pojišťovny
  4. Kontakt na rodiče

1. větrovku.
  2. 2 x mikina, fleeska nebo svetr
  3. Košile flanelka nebo triko s dlouhým rukávem
  4. 4x triko s krátkým rukávem
  5. Kraťasy
  6. 2x kalhoty dlouhé( nebo kalhoty a šusťáky),
  7. Pláštěnku. Pokud prší víc než málo nepromokavá bunda pláštěnku nenahradí, a je krátká.
  8. Batoh musí být chráněn před deštěm. Buď jsou batohy nepromokavé, nebo mají svou pláštěnku, nebo je možné mít takovou pláštěnku, že chrání i batoh
  9. Obuv: vhodné mít obuv určenou pro turistiku v horách, ideálně pohorky . Jsou ale lepší rozšlápnuté pevné botasky než nerozšlápnuté pohorky.
  10. Jako doplněk se občas nosí sandály, žabky,..  - je příjemné se večer zout. Ale v kempech se dá chodit i na boso, nejsou nutné
  11. Dostatek ponožek - ale lze počítat s lehkým přepráním v kempech
  12. Spodní prádlo
  13. vnější ešus s víčkem
  14. lžíci
  15. zavírací nůž
  16. malý hrnek,ideálně plastový - je lehčí
  17. Spacák, neměl by být vysloveně slabý. Současně se vyvarujte těžkých spacáků.
  18. Karimatku. Doporučuji obyčejnou - je lehčí a budeme spát na trávě, ta je měkká.
  19. Higi, malý ručník
  20. Léky pokud užíváte nějaké speciální . Jinak počítejte se společnou lékárničkou.
  21. Plavky
  22. Propisku , minibloček
  23. Klasická plastová láhev na vodu(1L účastníci do 14, starší 1,5 L  ).Cyklistické a jiné podobné lahve nejsou vhodné, tečou a jsou těžké.
  24. Kapesné "na zmrzku", sprchy v kempech apod.
  25. Jídlo  na sobotu - první bude večeře na Sulově.
  26. skautské tričko
  27. skautský šátek
  28. malou baterku - může ji nahradit mobil, pokud mu vydrží baterka.

Společné:

• stany Tunel(2x  ?)