R&RSkautiSkautky

24 hodin ve vlaku

24h ve vlaku aneb křížem krážem republikou

Kdy? 22.9 a 23.9

O co jde ?

  • Akce se koná na území České republiky a v příhraničí
  • uskuteční se v sobotu 23. 9. 2017
  • Start závodu je v 0:00 z libovolné železniční stanice v ČR- Praha Hlavní nádraží => sraz v Týnci nad Sázavou v 20:15
  • Závod končí ve 24:00 téhož dne ve stanici, která je v traťové vzdálenosti max. 100 km od startovní stanice – Týnec ?
  • Účasnit se můžou skauti a skautky 12 + !!!

Jak to funguje ?

  • Za jízdu, návštěvu bonusových stanic, tajných míst, kulturních/turistických objektů a plnění soutěžních úkolů získává tým body
  • Soutěž vyhrává tým, který za 24 hodin získá nejvíce bodů

 Bodování jízdy

  • Za každý 1 kilometr jízdy získává tým 1 bod bez ohledu na kategorii vlaku

Bodování kulturních/turistických objektů

  • Tým může získat body za návštěvu kulturního/turistického objektu (např. hrad, zámek, rozhledna, ZOO, historické podzemí, kulturní představení…)
  • Podmínkou zisku bodů je doložení vstupenek za všechny členy týmu
  • Za návštěvu turistického objektu tým získává +25 bodů
  • V případě, že tým navštíví zcela originální objekt, který za celý den nenavštíví jiný tým, získá za jeho návštěvu +50 bodů
  • Na území každé obce se však do bodování započítává pouze jeden objekt

Bonusové stanice

  • Za projetí bonusové stanice (bez výstupu) získává tým +50 bodů
  • Za osídlení (bonusové stanice získává tým +100 bodů
    • Osídlením bonusové stanice se rozumí výstup ve stanici a společná fotografie celého týmu (s výjimkou fotografa) před staniční budovou či na nástupišti. Na fotografii musí být jednoznačně vidět celý název stanice.

Tajná místa

  • Za návštěvu tajného místa tým získává +200 bodů

Soutěžní úkoly

  • Za splnění soutěžního úkolu tým získá +25 bodů
  • Soutěžní úkoly budou zveřejňovány postupně na webu akce a sociálních sítích

SRAZ v pátek 22.9 v  20: 15 

NÁVRAT v Neděli 23.9 v 22:17

Co s sebou ?

jídlo

pití

deku

peníze na jízdenku cca 200,-

isic kartu, žákovský a studentský průkáz – kdo má

kopii kartičky zdr. pojišťovny

skautský šátek

kroj

….

Kudy a jak pojedeme?

Z Týnec nad Sázavou 20:38 – Čerčany 20:54 (Os 9019)

Z Čerčany 21:01-  – Praha hlavní nádraží 21:52 (Os 2566)

Z Praha hlavní nádraží 23:58 – Břeclav 3:47 (EN 477, Metropol, ČD)

Z Břeclav 4:45 -Žďár nad Sázavou 7:26 (Os 4600)

Z Žďár nad Sázavou 7:34 -Kutná Hora 8:58 (R 988 Doubrava)

Z Kutná Hora 11:00 – Praha hlavní nádraží 11:51 (R 986 Sázava)

Z Praha hlavní Nádraží 12:28 – Bad Schandau 14:15 (EC 378 Porta Bohemica)

Z Bad Schandau 14:48 –  Děčín 15:16 (Os 5448)

Z Děčín 15:29 – Mimoň 16 :45  (R 11169)

Z Mimoň 16:46 – Liberec 17:43 (R 11169)

Z Liberec 18:02 – Turnov 18: 39 (R1275)

Turnov 18:44 – Praha hlavní nádraží 20:37 (R1151)

Z Praha 20:55-Týnec nad sázavou 22:17 (Os 9071)

Bylo by opravdu super, kdyby jste se podívali na stranky https://www.krizemkrazem.net/ kde je spousta užitečných a nezbytných informací ohledně akce !!!

!!!POTVRĎTE MI PROSÍM ÚČAST O AKCI V ANKETĚ NA SKUPINĚ SOV A CHOBOTŮ NEBO ZDE VE FOLMULÁŘI !!!

Na akci jsou zatím přihlášeni:

(5)

  • Jiří Oktábec
  • Jakub Bernat
  • Vojtěch Bernat
  • Matyáš Prosický
  • Antonie Podaná